ANDEZİT MALİYETLERİ
6 Aralık 2019
ANDEZİT TAŞI
19 Mayıs 2020

ANDEZİT TAŞI FİYATLARI 2020

Bir çok yapıda yapı malzemesi olarak kullanımı yapılan andezit ürünleri kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Bir çok yapıda kullanımı yapılan ürünler özellikle sağlam yapısı ve deforme olmamasından dolayı yapılarda sıklıkla kullanımı yapılmaktadır. kullanımı yapılan ürünleri boyutları hem kullanım alanını belirlemekte hem de andezit taşı fiyatları 2020 farklılıklar oluşturmaktadır. Bir çok yapı malzemesine göre farklı özellikler taşıyan ürünler ömür boyunca bozulmaması ve dayanımının yüksek olmasından dolayı bir çok tarihi yapıda karşımıza çıkmaktadır. Bu yapılarda kullanımının nedeni andezit ürünlerinin referansının sağlam olmasıdır. Kullanımı yapılan yapılara eşsiz kalıcılığın yanında sağlamlık ve ekonomik açıdan büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajları ve ürün hakkında detaylı bilgiler için yazımızın devamını okuyunuz. Yazımızda andezit taşı hakkında bir çok bilgileri sizlerle paylaşırken ürünler hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

Andezit Taşı Fiyatları 2020 & Maliyetleri

Doğal bir maden olarak karşımıza çıkan ürün çeşitli işlemlerden geçerek karşımıza kullanılabilir ürün olarak çıkmaktadır. Bu işlemlerin her birinin birim maliyetleri bulunmakta ve bu maliyetler andezit taşı fiyatları 2020 oluşturmaktadır. Bu maliyetlerin başında ham madde çıkarılması gelmektedir.  Doğada blok kayalar halinde bulunan ham maddeler iş makineleri yardımıyla çıkarılmaktadır. Bu süreçte ham sağlıklı blokları bulmak oldukça büyük bir öneme sahiptir. Sağlıklı büyük blokların keşfedilmesi oldukça büyük öneme sahiptir. Bu blokların büyüklükleri ve kesime el verişli olması durumunda üretimi yapılan plakların kalitesi aynı oranda artmaktadır. Blokların çıkarılması sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus blokların tek parça çıkarılmasıdır. Bu şekilde çıkarılan andezit bloklar üretim aşamasında kolaylık sağlamaktadır. İş makineleri yardımıyla çıkarılan ham maddelerin maden sahalarının ruhsatı ve yakıt giderleri gibi giderler maden sahasının maliyetini oluşturmaktadır. Erku Madencilik olarak deneyimli ekibimiz ve maden sahalarımız ile sizlere doğrudan tek elden hizmet vermekteyiz. Bu şekilde maliyetleri minimuma indirerek müşterilerimize doğrudan ekonomik ürünler sunmaktayız. Maden sahasından çıkarılan bloklar işlenmek üzere fabrikalarımıza taşınmaktadır. Bu taşıma kapsamında kendi taşıyıcılarımız taşımaktadır. Bu şekilde çıkarılan andezit taşı fabrikamıza güvenli ve kurallara uymak koşuluyla taşınmaktadır. Bu şekilde fabrikalarımıza getirilen bloklar vinç yardımıyla istenen alanlara taşınmaktadır. Fabrikamızda deneyimli ekibimizin yardımıyla bloklar üretimi yapılacak ürünün ebatlarına göre sınıflandırılması gerekmektedir. Bu işlem üretim aşamasında oldukça büyük öneme sahiptir. Yanlış sınıflandırma yapılması durumunda ürünlerin üretiminde büyük aksaklıklar ve kayıplar oluşması durumu ortaya çıkmaktadır. Bu durumu engellemek için bloklar kesinlikle sınıflandırılması gerekmektedir. Bu şekilde ürünlerin kayıpları indirilecek ve andezit taşı fiyatları 2020 maliyetleri minimuma indirilecektir. Bu konu hakkında bilgi vermek gerekirse bir bordur taşı üretiminde ebatlar oldukça büyük ve ürünler diğer ürünlere göre ağırdır. Bundan dolayı bordur taşı üretiminde seçilen bloklar tek parça ve uzun boylu olması gerekmektedir. Ancak bu durumun aksine bloklar kaplama taşı üretiminde kullanılması durumunda bloklar kısa ve yüksek olması üretimde büyük avantaj sağlamaktadır. Bu gibi detaylar üretim aşamasında büyük maliyet avantajları sağlamaktadır. Kesim aşamasında üretimi yapılacak ürünün ebatları maliyetleri doğrudan etkilemektedir. Bunun şu şekilde açıklamak doğru olacaktır. Boyları standart olan ürünlerde fazla kısımların kesilmesi durumunda andezit taşı ürünlerinde maliyet dez avantajı olacaktır. Bundan dolayı fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Her ürünün ebatları ve bu ebatlara bağlı birimleri bulunmaktadır. Yazımızın diğer bölümünde ürün cinslerine göre birim metrajlarını inceleme fırsatı bulacağız.

Andezit Taşı Fiyatları 2020 & Birimleri

Üretim aşamasında birbirinden farklı işlemlere tabi tutulan ürünlerin birimleri işlem çeşitliliğine göre farklılık göstermektedir. Zemin kaplaması olarak kullanılan bir ürün ile basamak taşı olarak kullanılan ürünün işleme durumuna göre farklılık göstermektedir. Bundan dolayı ürünlerin birim metrajları farklılık göstermektedir. Üretimi yapılan bir andezit bordür taşı metre tül olarak kullanımı yapılmasına rağmen kaplama taşı metrajı metre kare olarak karşımıza çıkmaktadır. öncelikle ürünlerin birim metrajlarını inceleyelim.

  • Andezit Kaplama Taşı Birimi

Ham bloklardan plaklar halinde üretimi yapılan andezit taşı öncelikle boyları istenen ölçülere göre ebatla işlemi yapılır. Bu işlem sonrasında kesimi yapılan ürünler plaklar halinde paletlere dizilir. Bu dizilim sonrasında ürünler kullanım alanına sevk edilir. Bu işlemlerde işçilik fiyatlandırması veya malzeme fiyatı alınması durumunda birim olarak metrekare kullanılır. Metrekare olarak siparişi ve uygulaması yapılan ürünün kullanım alanı olarak duvar ve zemin olarak tercih edilir. Bu şekilde birimi belirtilen ürüne farklı işlemler yapılmaktadır. Bu işlemeler sonucunda andezit taşı fiyatları 2020 maliyetleri değişmekte ve ek ücretlendirme yapılmaktadır. Daha kapsamlı bilgi ve ayrıntılar için hemen arayınız veya fabrikalarımızı ziyaret ediniz.

  • Andezit Bordür Taşı Birimi

Bloklar halinde fabrikalarımıza gönderilen ham maddeler işlenmek üzere plaklara ayrılmaktadır. Bu plaklardan en ağır ve ebat olarak en büyük alana sahip ürün olarak bordür taşı karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünün kullanım alanı olarak genelde zemin kaplamaları göstermektedir. Ürünün ebatları değişiklik göstermektedir. Ancak hepsinde sabit olarak pah ve profil işlemi yapılmakta olup birim olarak metre tül kullanımı yapılmaktadır. Üretilen ürünlerin pahlı veya profilli olması maliyetleri etkilemediğinden dolayı andezit taşı fiyatları 2020 etkilemektedir. Ancak özel işlemeler yapılması istenilmesi durumunda farklı fiyat analizleri karşımıza çıkmaktadır. daha kapsamlı bilgi ve fiyat teklifleri için hemen arayınız.

  • Andezit Basamak Taşı Birimi

Plaklar halinde üretimi yapılan basamak taşında kaplama taşından farklı olarak alın taşı ve ebatlarında farklılıklar göz önüne gelmektedir. Üretimi yapılan tüm ürünlere mutlaka pah veya profil işlemi yapılması gerekmektedir. Bu iki işlemden biri ürünün sivri kısmına mutlaka yapılmalıdır. Bu işlemler andezit taşı fiyatları 2020 fiyatlarına dahil olarak fiyat teklifi verilmelidir. Üretimi ve uygulaması yapılan basamak taşlarının birimi metre tül olarak belirlenmektedir. Boylarının standart veya serbest boy olması ürünlerin fiyatlarını etkilemektedir. Daha kapsamlı bilgi için hemen arayınız veya fabrikalarımızı ziyaret ediniz.

  • Andezit Küpeşte Taşı Birimi

Duvar üstünde kullanımı yapılan ürünün ebatları duvar genişliğine göre farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıklar neticesinde ürünün fiyatları değişiklik göstermektedir. Üretimi yapılan tüm ürünlerde isteğe bağlı olarak profil veya pah işleminin yanında damlalık açma işlemi yapılması gerekmektedir. sipariş ve uygulama alanında metre tül olarak birimi kullanımı yapılmalıdır. Ürünlerin ebatları ve işlemeler andezit taşı fiyatları 2020 etkilemektedir. Daha kapsamlı bilgi ve fiyat bilgileri için hemen arayınız.

Ankara Andezit Taşı Önemi

Bir çok tarihi yapıda kullanımı yapılan Ankara andezit taşı kalitesiyle senelere meydan okumayı başarmıştır. Cumhuriyet dönemi eserlerinde ve bir çok yüzyıllık eserde ürünün kullanımı yapılmıştır. Özellikle köprü ve yapı yapımında sıklıkla kullanımı yapılan Ankara andezit taşı ilk günkü gibi senelere meydan okumaktadır. Unutulmaması gereken en büyük faktör her taş andezit değildir. Doğada yumuşak tüf taşlarını söz andezit taşı olarak pazarlamaları sonucunda ürünün kalitesi büyük kayıplar yaşamıştır. Bu kayıpları zamanla telefi etmeyi başarmıştır. Tüm müşterilerimize özellikle belirtmek istediğimiz gerçek şudur ki andezit taşının vatanı Ankara’da bulunan Gölbaşı ilçesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir