Andezit Çarpma Taşı Fiyatları

Tarih boyunca doğal taşların kullanımı sıklıkla yapılmıştır. Bunun nedeni doğal taşların doğada bulunması ve sunduğu avantajların yüksek olmasıdır. Tarih boyunca kullanımı yapılan doğal taşlar genelde yapı yapımında kullanılmıştır. Bunun nedeni ise ürünün doğaya karşı dayanım sağlaması ve deforme olmamasıdır. Bizler cumhuriyet tarihimiz bölümünü incelediğimizde tüm önemli kamu binalarında andezit kullanımı yapıldığını görmekteyiz. Bunun nedenleri arasında ürünlerin sunduğu avantajlar gelmektedir. İlk T.B.M.M binamıza baktığımızda yer ve duvar kaplamalarında ve cevre düzenlemesinde Ankara andezit taşı kullanımı sıklıkla yapıldığı görmekteyiz. Bunun nedeni ürünün yapıya ağırlık katması ve dekoratif anlamda zengin göstermesinin yanında yapısal anlamda avantajlar sunması gelmektedir. Özellikle dış mekanlarda ve iç mekanlarda dekoratif anlamda duvar ve cephe kaplamasında kullanılan ürünlerin arasında en avantajlı olanı andezit çarpma taşı fiyatları olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu yazımızda ürünün ebatları ve üretilmesininden başlayarak inceleyerek kullanım alanları ve fiyatlarını analiz yapma fırsatını bulacağız. Daha kapsamlı bilgiler ve detaylar için hemen arayınız.

Andezit Çarpma Taşı Fiyatları & Üretilmesi

Bloklar halinde fabrika sahasına getirilen ham maddeler kesil işlemine tabi tutulmaktadır. Bu işlem sonrasında plaklar halindeki ebatlı ürünler çarpma işlemine tabi tutulması gerekmektedir. Bu işlemi el ile ustaların yapması gerekmektedir. Bu işlem çarpma sehpasında yapılmaktadır. bu işlem sırasında kırılmalar yaşanmaktadır. Bu ise andezit çarpma taşı fiyatları artmasına neden olmaktadır. Ancak bunun önüne geçilmesi için serbest boy ürün kullanılması gerekmektedir. Plaklar halinde düz olan ürün kırılma yoluyla ham doğal yapısına getirilir. Bu işlem sonunda doğal yapıya sahip boy ve eni istenilen ölçülerde ürünler oluşmaktadır. Ancak üretilen andezit çarpma taşı kalınlığı kesinlikle sabit değildir. Bunun nedeni ise el kırımı yapılmasıdır. Kırılma sonucunda oluşan ürün aynı kalınlığa sahip olmayacaktır. Üretimi yapılan ürünler genelde iç ve dış mekanlarda duvar kaplaması olarak kullanımı yapılmaktadır. Bunun başlıca nedeni ürünlerin dekoratif yapıya sahip olmasının yanında ısı yalıtımı özelliğine sahip olmasıdır. Ürünün diğer tüm cephe kaplaması ürünlere göre daha avantajlı olmasının yanında ekonomik anlamda andezit çarpma taşı fiyatı en yakın rakibinde daha ucuz olarak karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle andezit çarpma taşı avantajlarını inceleyelim;

  1. Andezit çarpma taşı doğal taş görüntüsüyle dekoratif olarak kullanımı yapılabilmektedir. Bulunduğu iç ve dış mekanlarda dekoratif görüntüler oluşturmaktadır.
  2. Üretimi yapılan tüm ürünler cephe kaplamasında kullanılması durumunda ısı yalıtım özelliğini yapıya kazandırmaktadır. Yapısı gereği dokulu yapıya sahip andezit dış ortamdan ısı geçişini engeller ve yaz aylarında yapı serin olurken kış aylarında ise Sıcak olmasını sağlamaktadır.
  3. Cephe kaplamasında kullanımı yapılan ürünler dış ortamdan nem ve suyun yapıya ulaşmasını engellemektedir. Bu yapı malzemesinin bir avantajı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu şekilde yapı düşmanı suyun iç mekanlara ulaşmasını engellemektedir.
  4. Cephe kaplama malzemeleri zamanla doğaya yenik düşüp deforme olmaya başlamaktadır. Bu malzemeler genelde kimyasal yapıdaki malzemeler olup ısı yalıtım özelliğine sahip değildir. Ancak bunun aksine doğal taş olan andezit çarpma taşı fiyatı ve ürünün yapısı hiçbir şekilde deforme olmaz. Doğa olayları karşısında bozulmaz ve kolaylıkla temizlenir.
  5. Dış cephe malzemeleri genelde mekanik pahalı sistemler ile uygulaması yapılmaktadır. ancak bunun aksine andezit çarpma taşı çimento katkılı harç ile kolaylıkla uygulanır. Bu şekilde uzun süreler dökülmeden duvarda kalmaktadır. Bu şekilde bir çok avantaja sahip ürünler yapılarda güvenle kullanılır. Daha kapsamlı bilgiler ve ücretsiz keşif için hemen bizleri arayınız.

Andezit Çarpma Taşı Fiyatları & Kullanım Alanları

Bir çok yapıda kullanımı yapılan ürün kullanım alanı olarak genelde cephe kaplaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Dış cephelerde kullanımı yapılan ürünler genelde çimento katkılı harç ile uygulanır. Malzeme çimento katkılı harç ile kurduğu ilişki sayesinde uzun süre dayanım sağlamaktadır. Bu şekilde maliyet anlamında avantaj sağlamakta ve andezit çarpma taşı fiyatları diğer tüm ürünlere oranla daha avantajlı bir hal almış olmaktadır. Uygulama alanı belli başlı özellikleri olmalıdır. Bu özelliklere uygun uygulama yapılması durumunda yapılan işçilik ömürlük olarak kalacaktır. Özellikle duvar yapısı tırtıklı ve pürüzlü olması gerekmektedir. Aksi durumda ürünler zamanla duvardan kopmaya uğrayacaktır. Erku Madencilik A.Ş olarak ustalarımız ve deneyimli ekibimizle anahtar teslimi olarak işlerinizi yapıyoruz. Bizler bütün işleri tek noktada toplayarak andezit çarpma taşı fiyatları ve kalitesinde lider olduğumuzu belirtmek isteriz. Daha kapsamlı bilgiler ve detaylı keşifler için hemen bizleri arayınız.