ANDEZİT KAPLAMA TAŞI FİYATLARI

Yapı malzemesi olarak kullanımı yapılan bir çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin kullanım alanı istenilen yani ihtiyaç duyulan özelliği göre tercih edilmektedir. Dış ortam malzemesi ve iç mekan ürünleri arasındaki fark oldukça fazladır. Bu farkın açıklamasını şu şekilde izah edebiliriz. İç mekanda daha parlak ve ince malzeme gerekirken dış ortamda aksine atmosfer koşullarına dayanan ve kesinlikle çok sağlam malzeme gerekmektedir.Bu kapsamda ilk olarak karşımıza andezit taşı çıkmaktadır. Ham maddesi doğal kayalar olan ürünün kullanım alanı genelde dış mekanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Dış mekanlarda kaplama malzemesi veya  özel alanların dekorasyonunda kullanılan ürünler iç mekanda duvar kaplamasında dekorasyon amaçlı olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Ham maddesi kayalar olarak bildirdiğimiz andezit sağlam olması ve dış mekanlarda kaymayan yapısı yada deforme olmayan yapısı sayesinde yapılarda kendine yer bulmaktadır. Yapılarda kullanım alanı olarak farklı bölgelerde kullanılan ürünün sıklıkla kullanım alanı duvar kaplaması ve zemin kaplaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Ürünlerin kalitesi ve fiyat avantajı sayesinde andezit kaplama taşı fiyatları diğer tüm rakiplerine oranla makul seviyelerde yer almaktadır. Bu durumdan dolayı ürünler diğer rakiplerine oranla daha sağlam yapısı sayesinde kullanımı daha fazla yapılmaktadır. Bu kapsamda ürünleri inceleyerek daha kapsamlı bilgileri sizlere sunacağız.

Andezit Kaplama Taşı Fiyatları & Üretimi

Bloklar halinde bulunan ham madde maden sahasından iş makineleri yardımıyla çıkarılmaktadır. Bu maden sahalarımı maden teknik tarafından üretim yapan firmalara tahsis edilmektedir. Erku Maden cilik A.Ş olarak tahsis edilen üç farklı maden sahamızda ürün ham maddesinin çıkarılmasını yapmaktayız. Maden sahalarının verimli olması andezit kaplama taşı fiyatı kapsamında olumlu katkılar sağlayacaktır. Bu kapsamda maden sahalarımız düzenli olarak kullanılarak verimliliği en yüksek maden sahaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Erku Madencilik piyasada ihtiyaç duyulan ham madde blok ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu kapsamda çıkarılan bloklar kesim işlemi için fabrikalarımıza sev edilmektedir. Bu sevk işlemi sırasında bloklar vinç sahasında depolanmaktadır. Dış mekanda kullanılmak üzere sipariş edilen ürünlerin zemin veya duvarda kullanılması durumunda ürün ebatlarında değişiklikler yapılması gerekmektedir. Bu ebatlar kullanılan ham maddenin büyüklüğünü etkilemektedir. Bundan dolayı bloklar seçilerek üretim yapılması andezit kaplama fiyatlarını olumlu etkileyecektir. Bu kapsamda yapılması gereken blokların sınıflandırılarak kesim işlemi yapılmasıdır. Kesim işleminde plaklar halinde üretim yapılmaktadır. Bu plaklar istenilmesi durumunda standart boylarda veya serbest boylarda kesilmektedir. Standart olarak tercih edilen ürünlerin fiyatlarında farklar karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise kesimlerde oldukça fazla miktarda ürünün israf edilmesidir. Bu şekilde plaklar halinde üretilen ürünlerin tüm kesimleri bittikten sonra paletlere düzenli olarak sıralanarak depo sahamıza sevk edilmektedir. Üretimi yapılan ürünlerin üzerine isteklere ve ihtiyaçlara göre farklı işlemler yapılmaktadır. Bu işlemler farklılık göstermesi yanında farklı ek maliyetlere beraberinde getirmektedir. Bundan dolayı andezit kaplama taşı fiyatları işleme işine göre farklılık göstermektedir. Kullanımı yapılacak ürünün fiyatları ebatlarına göre değişiklik göstermekte ve buna bağlı kullanım alanları değişmektedir. Yazımızın devamında kullanım alanları ve ebatları hakkında detaylı bilgileri sizinle paylaşacağız.

Andezit Kaplama Taşı Fiyatları & Kullanım Alanları

Bir çok yapıda kullanımı yapılan kaplama malzemesi olarak kullanımı yapılan ürünün genelde kullanım alanlarına yöneldiğimizde zemin ve duvar kaplaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda her kullanım alanının birbirinden farklı özellikleri ve buna bağlı olarak farklı ebatları söz konusudur. Bu ebatların farklılığını ve kullanım alanlarını yazımızda detaylı olarak anlatacağız. Öncelikle duvar kaplamasını inceleyerek başlayalım. Duvar kaplamasında kullanımı yapılacak ürünün kalınlığı minimum iki santimetre en fazla ise üç santimetre olması gerekmektedir. Bu kapsamda duvar kaplamalarında çimento katkılı harçlı ve mekanik olmak üzere farklı iki uygulama vardır. Bu uygulamalarda kullanılan ürünler farklı olmakla beraber andezit kaplama taşı fiyatları  değişiklik göstermektedir. Mekanik uygulamalarda kesinlikle üç santimetre kalınlık kullanımı yapılması gerekmektedir. Daha incesi kırılmaya uğrayacağı gibi kalını ise ağırlığı kaldırmayacaktır. Bu kapsamda genişlik olarak otuz veya kırk santimetre arasında ölçüler tercih edilmektedir. Genel olarak kullanımı yapılan ölçü ise 3*30*60 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kaplama uygulamasının fiyatları ve andezit kaplama taşı fiyatları diğer uygulamaya oranla farklılık göstermektedir. Diğer bir uygulama olarak karşımıza çimento katkılı harçlı uygulama çıkmaktadır. Bu işlemde ölçüler genelde on beş ve yirmi santimetre genişlik ve kalınlık olarak üç santimetre tercih edilmektedir. Duvar kaplamasında genelde üç santimetre tercih edilmektedir. Kullanımı yapılacak ürünlerde boyların standart olması ek maliyetleri yanında getirecek olup andezit kaplama taşı fiyatları kapsamında ek maliyetler getirecektir. Tür olarak düz kaplama yapıldığı gibi genelde patlatma taşı sıklıkla duvar uygulamasında kullanılır. Farklı bir uygulama olarak zemin kaplaması göz önüne çıkmaktadır. Zemin kaplamasında ürün ebatları oldukça farklılık göstermektedir. Bunun nedeni olarak dış ortam koşullarına daha fazla maruz kalması ve üzerine uygulanan basıncın farklılık göstermesidir. Bu kapsamda inceleme yaptığımızda minimum kalınlığın üç santimetre yapılması gerektiği karşımıza çıkmaktadır. genelde sıklıkla kullanılan ebat olarak 4*30*serbest boy karşımıza çıkmaktadır. Bu ürün seri üretim yapıldığı için andezit kaplama taşı fiyatları arasında en uygun fiyata sahip ürünlerden biridir. Daha kapsamlı bilgi ve detaylar için ücretsiz keşif imkanımızdan yararlanabilir veya fabrikalarımıza ulaşabilirsiniz.