Andezit Çarpma Taşı Kaplaması

Andezit Çarpma Taşı Kaplaması

ANDEZİT ÇARPMA TAŞI

Üretimi blok ham maddeden ebatlı üretim ve sonrasında patlatma işlemi olarak devam eden ürünün uygulaması diğer ürünlere oranla değişim göstermektedir. Bu değişimin başında kullanım ebatları ve uygulama şekilleridir. Öncelikle blok andezit biçim ve özellikleri çok önemlidir. Ham maddeden mamul üretme aşaması oldukça önemlidir. Bu noktada ham madde olarak kullanımı yapılacak blok öncelikle ürün üretimine el verişli olmalıdır. Bu blok yüksek ancak boyu uzun olmasına gerek yoktur. Bunun nedeni ise patlatma taşında fazla uzun taş dayanımı olmamasıdır. Bundan dolayı uzun ham madde kullanımına gerek yoktur. Bu noktadan sonra kesimi başlayan ürünün ebatlanması ve patlatma işlemine kadar geçen işleme süreci önemlidir. Bu süreç içerisinde andezit taşı farklı işlemler görmektedir. Bu işlemler sonucunda ürün elde edilmektedir. Elde edilen ürünlerin kullanımı ve ebatları yazımızda ele alacağız. Bu noktada önemli olan ürünün kaliteli ve ebatlarına uygu üretimi yapılması ve uygulama sırasında andezit çarpma taşı uygun bir şekilde uygulaması yapılmasıdır. Bu şekilde kurallara uygun yapılan uygulamalarda deforme olma ve bozulma kesinlikle olmamaktadır. Bu şekilde uzun yıllar dayanım sağlamaktadır. Yazımızın diğer bölümlerinde ebatları ve uygulaması hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Daha kapsamlı bilgiler için bizlere ulaşabilir veya fiyat teklifi için hemen bizi arayabilirsiniz.

Andezit Çarpma Taşı Uygulaması

Öncelikle üretimi yapılan ve uygulama için şantiye sahasına sevk edilecek ürünler için önemli olan düzenli dizilimdir. Düzenli dizilim malzemenin güvenli taşınmasını sağlarken andezit çarpma taşı kaybını engellemektedir. Üretimi yapılan ürünler kesinlikle sarılmalı ve çelik çember ile bağlanmalıdır. Bu şekilde sevkiyat ve şantiye sahasında hareket ettirmek daha güvenli olacağı gibi malzeme kaybını ortadan kaldırır. Şantiye sahasına indirilen ürünler öncelikle temiz ve uygulama alanına yakın bir alana indirilmelidir. Burada önemli olan ürünleri şantiye sahasında taşımamak ve uygulama yakın olarak zaman kaybını engellemektedir. Bu şekilde şantiye sahasına indirilen andezit taşı öncelikle uygulaması yapılacak alanın özellikleri iyi olması gerekmektedir. Bu noktada duvarın yapısı kesinlikle pürüzlü olmalı ve uygulama sırasında serin olmalıdır. Pürüzlü yapıdaki duvar harcı tutarak etkileşim kuracaktır. Bu şekilde uygulaması yapılacak ürün harcıyla beraber duvarda tutunma sağlayacaktır. Öncelikle ürünlerin uygulamasında kesinlikle kimyasal yapıştırıcı kullanılmalıdır. Kimyasal yapıştırıcı andezit çarpma taşı arka yüzüne sürülmelidir. Bu şekilde ürün duvara yerleştirilmelidir. Diğer taraftan çimento katkılı harcın özellikleri vardır. Bunların başında bu harcın kesinlikle sulu veya çok katı olmaması gerekmektedir. Bu şekilde uygulama yapılması durumunda malzeme harcı sevecektir. Duvarın gün içinde çok güneş alması ve uygulamada Sıcak olması durumunda duvar kesinlikle serinletilmelidir. Bu şekilde uygulama yapılması veya harcın sulu olarak kullanılması bu tür duvarlarda yeterlidir. Önemli olan malzeme uygulama bilgisine sahip ustalarla çalışmaktır. Erku Madencilik olarak andezit çarpma taşı uygulamasında ve diğer tüm uygulamalarda usta ekibimiz sayesinde anahtar teslimi işler yapmaktayız. İstemeniz durumunda ücretsiz keşif ve sonrasında metraj çıkarma işlemi yapmaktayız. Uygulama ve malzeme üretim sürecinde ürün üretimi sayesinde uygun andezit çarpma taşı fiyatı sağlayarak uygulama konusunda sizlere hizmet vermekteyiz.

Andezit Çarpma Taşı Özellikleri

Üretimi aşamasında doğal yapıya sahip yapısına kavuşan ürün bu özelliği sayesinde yapıların iç mekanlarında kullanımı yapılmaktadır. İç mekanlarda doğal yapısı sayesinde kullanım yapılan ürün ısı yalıtım özelliği ve bakım gerektirmeyen yapısı sayesinde kullanımı yapılmaktadır. İç mekanlarda genelde on beş santimetre genişlik kullanımı yapılmaktadır. Uygulaması yapılacak andezit çarpma taşı boyu isteğe göre kesimi yapılırken kalınlık konusunda sabit bir ölçüye sahip değildir. Bunun nedeni ebatlı malzemenin patlatma sonucu ürünün oluşmasıdır. Dış mekanlarda kullanımı nedeni ise yine dekoratif yapısının yanında yapıya kattığı özelliklerdir.  Bu özelliklerin başında ısı yalıtım özelliğidir. Uygulaması yapılan andezit çarpma taşı dış mekanda oluşan suyu ve nemi hapsederek iç mekana gitmesini engellemektedir. Bu özellikleri yanında sert ve darbe karşı dayanımı ürünün zeminde yüz santimetre kadar olan yükseklikte kullanımı yaygındır. Bunun nedeni ise darbe karşı dayanımı ve yapısı gereği özellikleridir. Daha kapsamlı ve detaylı bilgiler için lütfen hemen arayınız.