Andezit Küpeşte Taşı

Andezit Küpeşte Taşı

Andezit Küpeşte Taşı

Andezit Küpeşte

ANDEZİT KÜPEŞTE TAŞI

bir yapının yapımında bir çok duvar ve bu malzemelerin kaplama malzemesi kullanımı yapılmaktadır. Bu noktada uygulaması yapılan bir duvarın özellikle bitiş noktası çok önemlidir. Bitiş noktası bu yapıların dışarıdan alınmasını engellemektedir. Bu yapılarda genelde bu noktalardan su geçirmez yapıdaki ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünlerin başında andezit küpeşte taşı gelmektedir. Bu ürünün kullanımı ham maddesini özellikleri sayesindedir. Ham madde olarak kullanılan ürün su geçirmez yapısı ve dış ortamlarda hava koşullarına karşı dayanımı yüksektir. Bu özelliği sayesinde küpeşte malzemesi olarak kullanımı yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Genelde duvar kalınlığının minimum dört santimetre fazla genişliğe sahiptir. Bu genişlik sayesinde üzerindeki suyun duvara ulaşımını engelleyerek duvarın bitiş noktasından uzaklaştırmaktadır. Malzeme ebatları olarak genelde minimum üç santimetre kalınlık kullanılmaktadır. Genişlik olarak duvar yapısına göre değişmektedir. Üretimi yapılan andezit küpeşte taşı çeşitleri oldukça fazladır. Bunun için istenilen ürünün detaylı çizimi mutlaka yapılmalıdır. Bunun için üç boyutlu programlardan yararlanmalıyız. Bütün detayları sayfa düzlemine aktararak ürünü siparişini bu şekilde vermek gerekmektedir. Siparişi verilecek andezit küpeşte taşı metraj olarak metre tül olarak çıkarılmaktadır. Bu çıkarma işlemi sırasında öncelikle uygulanacak alanın metre ile ölçülerek metraj çıkarılmalıdır. Ölçü alımında mutlaka duvar genişliği orta değer alınarak malzeme standart genişlikte uygulanmalıdır. Bu şekilde metrajı çıkarılan ürünler güvenle sipariş verilebilir. Yazımızın diğer bölümünde andezit küpeşte taşı çeşitleri hakkında bilgiler paylaşacağız. Daha kapsamlı bilgiler için hemen bizi arayınız.

Andezit Küpeşte Taşı Üretimi

Bir çok yapı malzemesi gibi doğal taşlarda ham maddelerinden üretilmek üzere kesime tabi tutulur. Ancak doğal taşların üretimi ve üretim sonrasında uygulaması diğer tüm ürünlere oranla oldukça farklı ve özel olduğunu belirtmekte fayda buluyoruz. Bu kapsamda öncelikle konumuz gereği üretimini ham madde aşamasından üretim aşamasına kadar bütün süreci takip ettiğimiz ürün olarak andezit küpeşte taşı hakkında bilgileri sizinle paylaşacağız. Bu kapsamda öncelikle bu ürünün ham maddesinin büyüklüğü ve özelliği diğer tüm ürünlere oranla farklı olacağını belirtmek istiyoruz. Bu ürün öncelikle geniş yani uzun ürünlerin plakalar halinde kesilerek ilk olarak ebatlanması şeklinde ortaya çıkmaktadır. Bu işlem sırasında öncelikle ürünün genişliğinin doğru belirlenmesi gerekmektedir. Bu ebat belirlemede doğru olarak duvar kalınlığının belirlenmesi doğru olacaktır. Bu kapsamda

Andezit Küpeşte Taşı Çeşitleri

Üretimi ham madde olarak aynı olan küpeşteler ihtiyaç duyulan ebatlarda üretim yapılmaktadır. Bu üretimlerde önemli olan ihtiyaç duyulan boyutlarda üretim yapmaktır. Ebatlarına göre üretimi yapılacak ürünün mutlaka profilli veya pahlı olması gerekmektedir. Öncelikle uzun ve büyük boyutlu bloklar stok sahasında alınarak kesime götürülmelidir. Kesim sırasında plak ürünler plak ayırıcıyla ayrıştırılmalıdır. Bu şekilde ham andezit küpeşte taşı üretimi yapılmış olacaktır. Bu noktadan sonra tek taraflı ve çift taraflı profil ve pah işlemi yapılmaktadır. Bu işlem kesim kadar süre almaktadır. bu işlemler sırasında iki çalışanımız bu işle ilgilenerek bantlı sistemli makinelerde işlemi tamamlamaktadır. Bu şekilde üretimi yapılan andezit küpeşte taşı ilk akla gelen modeli ve en çok kullanılan işlem bu işlemdir. Yaygın olarak ikinci en çok kullanılan model ise u harpuşta modelidir. Bu modelde kalın kesimi yapılan ebatlı taşın makine yardımıyla içinin boşaltılması durumudur. Bu modelde minimum altı santimetre kalınlıkta ürün kullanılmaktadır. Genişlik olarak duvarın genişliğinin minimum on iki santimetre fazla olması gerekmektedir. Bu şekilde ölçüsü alınan duvarın altı santimetre olan kalınlığı üç santimetre kadar indirilmelidir. Bu kalınlık tüm andezit küpeşte taşı çevresinde devam etmelidir. Bu şekilde üretimi yapılan ürün genelde duvarın bitim noktasında duvarı içine alabilecek şekilde uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama sonrasında duvara kesinlikle su girişi olmaz ve duvar sağlam bir şekilde durmaktadır. Çok farklı modelleri bulunan ürünün bir çok başka örneği bulunabilir. Bu modellerin üretiminde öncelikle detaylı çizimler yapılmalı ve andezit küpeşte taşı üretimine bu şekilde geçilmelidir. Bu şekilde üretimi yapılan ürünlerin uygulaması malzeme performansı için oldukça önemlidir. Bu noktada uygulama konusunda uzman ekibimiz sizlere hizmet vermektedir. Daha kapsamlı bilgi için hemen arayınız.

Andezit Küpeşte Taşı Uygulaması

Üretimi istenilen ebatlarda yapılan andezit küpeşte taşı sarılıp çelik çemberle sarılı bir şekilde şantiyeye sevk edilmektedir. Bu noktada uygulama noktasına indirilen ürünler için öncelikle çimento katkılı harç yapılmalıdır. Bu harç ile birlikte kimyasal yapıştırıcı kullanılarak uygulama işlemi yapılmaktadır. Bu işlemler sırasında duvarın yapısı pürüzlü olmalıdır. Bu ürün duvar kaplamasından  en az üç santimetre fazla olmalıdır. Bu genişlik suyun iletilmesini sağlayacaktır. Bu şekilde uygulanan ürün plastik sert çekiç ile vurularak sıkıştırılmalıdır. Duvarın üstüne gelecek her hangi bir korkuluk andezit küpeşte taşı üstünden uygulanmalıdır. Bu şekilde uygulanması durumunda ürün doğru bir şekilde uygulanmış olacaktır. Bu noktada önemli olan kesinlikle ebatların doğru çıkarılmasıdır. Doğru olması durumunda bütün işler net olarak çıkacaktır. Daha kapsamlı ve ayrıntılı bilgi için hemen arayınız.