Andezit Gri

Andezit Gri

Gri Andezit

Gri Andezit

Gri Andezit Taşı

Gri Andezit Taşı

Andezit Taşı Gri

Andezit Taşı Gri

GRİ ANDEZİT TAŞI

Bir çok yapı malzemesi farklı işlevlerde yapılarda ve çevrelerinde kullanım yapılmaktadır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda sıklıkla plak ürünler dış cephe kaplama, zemin kaplama, dekoratif alanları kaplama, işlemeler ve özel alanlara estetik değer katma amacıyla doğal taşların kaplaması yapılmaktadır. Bu kapsamda bir çok alanı özelleştirmek ve alana bütünlük katmak amacıyla andezit taşı sıklıkla kullanımı yapılmaktadır. Öncelikle üretimini yaptığımız ürün için incelemelerde bulunarak detaylı bilgileri sizlere vereceğiz. Ancak öncesinde bilmemiz gereken her ürünün bu doğal taş olarak nitelemek doğru olmayacaktır. Bunun yanında farklı ebatlarda üretimi yapılan ürün için plaklarda istenen ebatlar oldukça önemli olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygulamalarda öncelikle aranan özellik alanı tam kaplaması ve ürünlerde eksikler olduğunda istenen ebatlarda üretim olmasıdır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda sıfırdan maden sahasından çıkararak ürün üretimi yapan fabrikamız istenen renk, doku ve ebatlarda istenen metrajlarda üretim yapmaktadır. Bu doğrultuda bilinmesi gereken ürünlerin doğrudan üreticisinden temin edilmesi gerektiğidir. Son zamanlarda en sık karşılaşılan olumsuz durum ürünlerin al sat mantığıyla çalışan işletmelerden alınması ve ürünlerin doğru ebatlarda olmadığı gibi sipariş sonrası aynı üründen temin edilememektedir. Farklı olumsuz bir durumda ürünlerin kalitesiz ürünler ile taklit edilerek andezit ürünüymüş gibi pazarlanmasıdır. Bu iki durumda oldukça sık karşılaşılan olumsuz durumlar olarak önümüze gelmektedir. Yılların tecrübesiyle üretim yapan fabrikamız öncelikle her metrajı aynı titizlik ve özen ile kesime tabi tutmaktadır. Bu doğrultuda müşteri memnuniyeti bizler için oldukça büyük öneme sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Üretimi yapılan ürünleri incelediğimizde en kullanışlı ürün olarak gri andezit taşı tercih edilmektedir. Ancak görsel bütünlük ve sağlamlık açısından kırmızı andezit taşı oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bu yazımızın başlığından anlayacağımız gibi bu renklerde oluşumunu tamamlamış ürünler belli bir sertlik ve doku ile bloklar halinde dağlarda serbest şekilde bulunmaktadır. Serbest halde bulunan ürünlerin tespit edilmesi ve çıkarılmaya hazır hale getirilmesi için büyük çabalar ve özveriler sarf edilmektedir. Ancak ürün üretimi kadar ürünün çıkarılacak maden sahasının kalitesi oldukça büyük öneme sahip olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu doğrultuda öncelikle ürünlerin maden sahasının incelemek bunun yanında nasıl uygulanması gerektiği veya ürünleri nelerdir? Bu gibi soruların cevabını bu yazımızda vermeye çalışacağız. Öncelikle gri andezit taşı nasıl uygulanır ve ne gibi durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu konunun üzerine bir başlık açarak incelemek bizlere avantaj sağlayacağı gibi kullanıcıya doğru bilgilerin ulaşmasını sağlayacaktır. Bu kapsamda öncelikle bunu başlığımızda inceleyelim daha kapsamlı bilgiler ve ürün fiyatları için hemen bizleri arayınız.

Gri Andezit Taşı Uygulaması Ve Detayları nelerdir?

Bir yapı malzemesinin uygulama alanı o ürünün ebatlarını ve bu ebatlarda üretiminin nasıl yapılacağı hakkında bizlere bilgiler vermektedir. Öncelikle ürünün kullanım alanlarını inceleyerek ürünler hakkında bilgilere sahip olacağız. Bu ürünün kullanım alanları oldukça fazladır. Bu başlığı açmak gerekirse duvar ve zemin kaplaması, dekoratif amaçlı işlemeler ve yapı malzemesi olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Öncelikle her alan için farklı ebatlarda kullanım yapılması oldukça sıklıkla görülmektedir. Bizler gri andezit taşı için öncelikle zemin kullanımı nasıl yapılmalıdır. Bunu inceleyerek işe başlayalım. Bu durumu başlığımızda detaylı olarak anlatacağız.

Zemin kaplama; bu başlığımızda zemin kaplamasında kullanımı yapılan ürünlerin ebatları ve bu ürünlerin ebatlarının seçiminin yanında nasıl uygulanması gerektiği hakkında tüm bilgileri titizlikle sizlere sunacağız. Öncelikle ürünlerin uygulaması kadar ebatları bizlerde oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Bu kapsamda doğru ebatların seçimi ustaların elinden geçmektedir. Ne yazık ki hiçbir bilgisi ve birikimi olmayan insanlar ustalık olarak görünüp yanlış ölçüler alarak kullanıcıyı mağdur etmektedir. Bu kapsamda bizler kendi ustalarımızı göndererek titizlikle ölçüler almaktayız. Öncelikle kullanım alanı zemin olan bir ürün dış mekanlarda kullanımı yapılacak ise mutlaka minimum üç santimetre kalınlıkta olması gerekmektedir. Bu ölçünün altında kalınlık kullanımı kesinlikle önerilmemektedir. Bunun nedeni ise dayanımının oldukça düşük olmasıdır. Bu doğrultuda öncelikle gri andezit için dış mekanlarda lokal alanlar hariç minimum üç santimetre kalınlığında kullanımı yapılması gerektiğini bilmemiz gerekmektedir. Bu kapsamda bu kalınlığın kullanımı yapıldığı alanları incelediğimizde genelde bina çevresi, kaldırımları veya diğer değişle arabanın çıkamayacağı zeminler olarak kabul etmemiz gerekmektedir. Bunun yanında bu ürüne farklı işlemeler yapılarak kullanıma tabi tutulması hiçbir sorun teşkil etmeyecektir. Bu işlemeleri genellemek gerekirse patinato, kumlama, silim veya cila olarak sınıflara ayırmak gerekmektedir. Diğer taraftan motorlu araçların kullanımının olduğu alanlarda minimum dört santimetre kalınlık kullanımının yapılması gerekmektedir. Bunun yanında bu alanlarda beş ve üzeri kalınlıkların kullanımı yapılmaktadır. ürünlerin genişliği ise genelde otuz santimetre olarak tercih edilmektedir. Bunun yanında kırk ve üzere genişliklerde kullanılmaktadır. Bu ölçüler tamamen müşteri isteklerine dayalı olarak tercih edilmektedir. Bunun yanında gri andezit taşı için boyların değişkenlik gösterdiğini belirtmek gerekmektedir. Bu ürünlerin boyları genelde altmış santimetre olarak tercih edilmektedir. Bunun yanında fark ölçülerde ürünlerde sipariş edilmektedir. Diğer bir kaplama türü olarak duvar kaplaması hakkında bilgileri sizlere vereceğiz.

Duvar kaplaması; bir çok alanda duvar ortamlar alanları özelleştirmek için sıklıkla kullanılmaktadır. Bu kapsamda ayırıcı yüzeyler kaplamalar ile özelleştirilir ve kullanım için anlamlar katılır. Bizler gri andezit taşı üreticisi olarak özellikle estetik anlamda özellik katan ürün olarak bu ürünü önermekteyiz. Özellikle dış ortamlarda kullanımı yapılan ürünlerde darbe dayanımı sıklıkla aranmaktadır. Bunun nedeni olarak darbelerin duvar yapılarında ve kaplama malzemesinde bıraktığı iz istenmeyen görüntülerin oluşmasına neden olmaktadır. Bu kapsamda kaplama malzemeleri darbelere karşı dayanımı yüksek olmalıdır. Diğer taraflarda yapılarda kullanımı yapılacak ürünleri incelediğimizde duvarlarda ısı yalıtımı özelliği kesinlikle aranmaktadır. Bunun nedeni olarak yalılarda ısı kaybını engellemek olarak görünmektedir. Diğer taraftan özellikle duvar kaplaması olarak kullanımı yapılan ürünlerde yapıştırıcı ile ilişki kurmak oldukça önemlidir. Bunun nedeni düşüklerin önüne geçmektir. Bu noktada her birinin ortak noktası ve estetik yapısıyla gri andezit ön plana çıkmaktadır. bu ürün çimento katkılı harcı tutmakta olup darbe, ısı yalıtımı ve estetik görünüşü olarak her bir üründen önde bulunmaktadır. bu ürünün ebatlarına gelince oldukça büyük öneme sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Ürünlerin kalınlığı minimum iki santimetre olarak görünmektedir. Maksimum kalınlık dört santimetre olmalıdır. Duvar kaplamalarında kullanımı yapılacak gri andezit taşı için harçlı ve mekanik olarak farklı uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalardan mekanik olan için en önemli nokta kalınlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulamada fazla kalın kullanmak ağırlık yapacak ve arka planda bulunan taşıyıcı sisteme zarar verecektir. Diğer taraftan ince kullanımlarda ürünlerde kırılmalar meydana gelecektir. Bu durumların her birinde kullanıcıya zarar getirecektir. Bunların önüne geçmek için ustalar ile çalışmak bizlere avantaj sağlayacaktır. Kullanıcılar belli bir şirket profiline sahip şirketler ile çalışarak daha doğru uygulamalar ve sonuçlar ile karşılaşacaktır.

Basamak ve küpeşte kaplaması; bu alanlarda kullanımlarda özellikle merdiven kaplamalarında en büyük aranan özellik ürünlerde kaymazlık özelliğinin olmasıdır. Özellikle dış ortamlarda kullanılmak üzere üretimi yapılan ürünlerde basamak taşı kaymaz olması gerekmektedir. Aksi durumlarda kış aylarında basıp düşmeye dayalı oldukça sık bir şekilde yaralanmalar yaşanmaktadır. Bu durumun önüne geçmek ve yaralanmaları engellemek için mutlaka kaymaz yapılarda gri andezit taşı kullanımı yapılması gerekmektedir. Bununla beraber küpeşte veya diğer adı ile harpuşta taşı duvarlardan üst kısımdan gelen yağmur sularının yapıya ulaşmasını engellemek için kullanılmaktadır. Bu yüzeylerde kullanımı yapılan ürünlerde su geçirmez yapılar oldukça sıklıkla istenmektedir. Bundan dolayı sıklıkla doğal taşların kullanımı yapılmaktadır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda gri andezit taşı kullanımı bu alanlarda yapılmaktadır. Bunun bir başka nedeni ürünlerin yapıştırıcıya sıkı sıkıya tutulması ve zamanla kesinlikle kayıpların yaşanmamasıdır. Bu uygulamada en dikkat edilmesi gereken durum ürünlerin genişliğinin duvardan fazla olması durumudur. Duvarla aynı yüzeyde veya içerde olan uygulamalar kesinlikle yanlış ve kabul edilemez durumlarda olacaktır. Bunun nedeni ise geniş taşlarda gelen yağmur sularının taş yüzeyinden sonra damlalıklar ile birlikte duvara yaklaşmadan üründen uzaklaştırılmaktadır. Ancak aksi durumda üründen süzülen sular duvarın iç yapısına kadar ilerleyecek ve duvar işlevini yerine getiremeyecektir. Bu uygulama hakkında daha kapsamlı bilgiler için mutlaka bizleri arayınız.

Çeşme, mezarlık ve diğer uygulamalar; bu uygulamalarda diğer işlemlerin aksine daha özenli işçilik ve uygulama yapılacak alanın ölçüleri oldukça büyük öneme sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda gri andezit taşı bu alanlarda genelde işleme yapılarak uygulanmaktadır. İşleme ise her taşa doğrudan uygulanamamaktadır. Bundan dolayı mutlaka taşın seçimi doğru olarak yapılması gerekmektedir. Aksi durumlarda zamanla ürünlerde düşmeler ve kaybolmalar meydana gelmektedir. Bu durumun önüne mutlaka geçilmelidir. Bu uygulamada işleme detayları ve şekilleri iyi belirlenmeli ve müşteri istekleri ön planda tutulmalıdır. Aksi durumda nihai kullanıcının üründen memnun olmadan kullanımı ortaya çıkacaktır. Daha kapsamlı bilgiler için hemen arayınız.

Gri Andezit Taşı Üretimi

Bir çok doğal maden öncelikle söylediğimiz gibi maden sahalarından çıkarılarak ham olarak ortaya çıkmaktadır. Bu noktadan sonra ham blokların üretim hikayesi meydana gelmektedir. Bizler bu başlığımızda kendi maden sahalarımızdan çıkararak üretimini yaptığımız gri andezit taşı için üretimini sınıflandıracağız. Öncelikle bütün ürünler plaklar halinde üretildiğini anlamak gerekmektedir. Bu plakaların büyüklüğü ne olması gerektiğini ustalar ve alanların özellikleri belirlemektedir. Bu noktada bir önceki başlığımızda belirttiğimiz gibi her plaka ham blokların dilimlenmesi ile ortaya çıkmaktadır. Bu noktada üretimi yapılacak blokların büyüklüğü ürünün cinsine göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle ham bloklar vinç yardımıyla kesim yapacak büyük makinelerin vagon adı verilen taşıyıcı sistemine koyulmaktadır. Bu noktada büyük andezit taşı blokları kesinlikle bu vagon üzerinde sabitlenir ve oynamasına kesinlikle izin verilmemektedir. Vagon üzerine taşınan ham blok parçası bu alanda sabitlenir ve hareketli vagon sayesinde kesim işlemine tabi tutulmak üzere fabrika içerisine alınmaktadır. Fabrika içerisine alınan blok öncelikle en üst noktasından taranarak kesim hattına tabi tutulur. Bu tarama işlemi sonrasında ham bloğun üst kısmı andezit üretmeye yetecek şekilde taranır ve en üst noktada düz düzlemsel bir alan oluşması sağlanır. Bu düzlemsel alandan sonra ilk olarak bordür taşı üretimi için kesim işlemi yapılmaya başlanmaktadır. İlk olarak bordür taşı üretilir ve en üst bölgedeki düzlemsel alanın büyüklüğü arttırılmış olmaktadır. Bu şekilde kesimi yapılan bordür taşları baş kesme adı verilen makineye taşıyıcılar ile sevk edilerek üretim işlemi devam ettirilir. Bu makinede kesimi yapılan ürünler en son olarak kesilir ve paletlere düzülmektedir. Ancak plakalar halinde üretimi yapılacak gri andezit taşı için bu noktadan sonra düzlemsel alan artacak olup kesime devam edilir ve bu şekilde ürün üretimi sağlanmış olacaktır. Bu kesim işlemi ardından yapılması gereken ürünlerin başının kesilmesiyle beraber plakaların oluşmasını sağlamaktır. Bu şekilde oluşan plaklar için bir sonraki adım olan farklı işlemler yapılması olası gözükmektedir. Ancak her işlemin kendine özgü özellikleri bulunduğunu unutmamakta fayda var. Bu durumlar göz önüne alarak üretim yapılması daha doğru sonuçların ortaya çıkmasına ortam hazırlayacaktır.

 

Gri Andezit Taşı Maden Sahası     

Bir ürünün veya doğal taşın kalitesini mutlaka ama mutlaka onun bağlı olduğu üretiminde ham madde olarak kullanımı yapılan ham maddenin özellikleri belirlemektedir. Bir ürünün ham maddesi ne kadar iyi olursa sonuç olarak çıkan mamul o derece iyi ve sağlam olmaktadır. Bu durum doğal taşlarda daha belirgin olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bütün doğal madenler üretimi ilk anda maden sahalarından çıkarılan bloklardan yapılmaktadır. Bu noktada maden sahalarının kalitesi ürün kalitesi anlamında oldukça büyük bir paya sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Detaylı incelemelerde bulunduğumuzda üretimini yaptığımız gri andezit taşı için maden sahaları genelde yüksek rakımlı dağların olduğu ve bu dağların zirve kısımlarında madenlere rastlandığını anlamaktayız. Bu kapsamda bu alanlarda incelemelerde bulunduğumuzda bu madenlerin doğal şekilleri ile maden sahlarından iş makineleri yardımıyla çıkarıldığını gözlemlemekteyiz. İş makineleri yardımı olmadan kesinlikle ham blokların çıkarılması oldukça zor bunun yanında imkansızdır. Diğer bir başka bakış açı ise maden sahalarının işletme prosedürüdür. Üretim yapılacak gri andezit için maden sahalarında mutlaka kademeli ayna sistemine dayalı üretim şekli yapılmalıdır. Ham madenler dağlarda seyrek ve dağınık biçimlerde bulunur. Bu şekilde bulunan alanlarda ürünlerin çıkarılması askıya alma ile yapılması daha doğru sonuçların ortaya çıkmasına olanak sağlayacaktır. Bundan dolayı bizler işletmesini yaptığımız tüm maden sahalarında önceliğimiz aynaların sağlam olması ve mutlaka taş çıkarılmasına olanak sağlamasıdır. Aksi durumlarda gri andezit taşı üretiminde hem zaman ve buna bağlı orantılı olarak maliyetlerde kayıplar ortaya çıkacaktır. Bundan dolayı mutlaka kademeli sistem ile çalışmak gerekmektedir. Diğer taraftan çıkarılan ham blokların sınıflandırılması durumu vardır ki bu durum oldukça büyük öneme sahiptir. Bir ürünün çıkarılacağı ham bloğun büyüklüğü oldukça önemlidir. Her blok taşından farklı ölçülerde plakalar üretilir. Bu üretilen plakların her biri için farklı blok parçaları kullanılması doğru sonuçların çıkmasına ortay hazırlayacaktır. Bir basamak taşı üretimi için öncelikle uzun parçalarda blokların kullanılması doğru olacaktır. Diğer taraftan kaplama taşı için serbest boy olması durumunda kısa blokların küçük blokların kullanılmasında her hangi bir sorun bulunmamaktadır. Bu konu hakkında daha bir çok bilgi ve detay için hemen bizleri arayınız.