ANDEZİT DUVAR TAŞI FİYATLARI

Yapılarda kullanımı yapılan ürünlerde farklı özellikler aranmaktadır. Bu özellikler kullanım alanlarının farklılığına göre değişiklik göstermektedir. Her uygulama alanının istemiş olduğu farklı türde özelikleri vardır. İç ve dış duvar kaplamalarında malzemelerden istenen ortak özellikler vardır. Bir çok tarihi yapıda duvar ve yapı yapımında doğal taşlar kullanılmıştır. Bu taşların başında andezit gelmektedir. Eski bir çok tarihi yapıda kullanımını gördüğümüz ürünün farklı işlevlerde kullanılmış olduğuna şahit oluyoruz. Kullanımı yapıldığı yapılarda yapıya tarihi bir özellik kazandırdığı gibi işlevsel olarak farklı avantajlar kazandırmaktadır. Bu avantajların neler olduğu ve uygulamasının nasıl yapılması gerektiğini detayı olarak anlatacağız. Yapı malzemelerinde ürün kalitesi kadar uygulama ustalığında büyük öneme sahiptir. Uygulamadaki önem andezit taşı işçiliğinde oldukça büyük yer kaplamaktadır. Duvar kaplamalarında kullanılan ürünlerin farklı özellikleri ve farklı uygulama teknikleri bulunmaktadır. mekanik veya çimento katkılı harç uygulama çeşitleri birbirinden tamamen farklı teknikler gerektirmektedir. Her bir tekniğin farklı maliyetleri vardır ancak andezit duvar taşı fiyatları tekniklere göre değil ebatlara göre değişiklik göstermektedir. Ebatlara ve ürünün üstüne yapılan işlemelere göre fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Öncelikle ürün çeşitlerini inceleyerek yazımıza başlayalım.

Andezit Duvar Taşı Fiyatları & Ürün Çeşitleri

Ham maddesi doğal blok taşlardan oluşan ürünün üretimi plaklar halinde yapılmaktadır. Plakların ebatları ve üzerine yapılan işlemeler oldukça fazladır. İşleme farklılıkları ve çeşitleri ürün farklılığını oluşturmaktadır. Üretimi yapılan andezit duvar taşı çeşitleri ve ebatlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Andezit Kalibreli Duvar Taşı; bu ürünün uygulaması mekanik ve çimento katkılı harç olarak karşımıza çıkmaktadır. İdeal uygulama ebatları 3*30*60 mekanik kaplama olarak karışımıza çıkmaktadır. Bu ürün çimento katkılı harç ile yapıldığında ebatları 3*20*serbest boy olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygulama çeşitleri ve andezit duvar taşı fiyatları ebat ve tekniğine göre farklılıklar göstermektedir. Bu üründe kesinlikle kesim izleri kalmamaktadır.
  • Andezit Silimli Duvar Taşı; plaklar halinde kesimi yapılan ürünlerin öncelikle kalibre yapılması gerekmektedir. Kalibre sonrası on iki başlıklı makine yardımıyla silim işlemi yapılmaktadır. bu işlem sonrasında ürünler parlak bir hal alacaktır. Bu ürünün uygulaması genelde mekanik olarak yapılmaktadır. Ebatları genelde 3*40*80 olarak tercih edilmektedir. Bu ürünün kesim ve uygulaması diğer andezit duvar taşı fiyatları oranla oldukça fazladır. Bunun nedeni uygulamasında mekanik sistem uygulanması ve üretim aşamasında oldukça uzun süren işlemler yapılmasıdır.
  • Andezit Çarpma Duvar Taşı; bu ürünün uygulaması genelde villa ve özel yapılarda yapılmaktadır. iç ve dış mekanlarda kullanımı oldukça fazladır. Duvarda doğal taş görüntüsü oluşturduğu için bir çok yapıda kullanımı yapılmaktadır. Çimento katkılı harç ile uygulaması yapılan ürünün maliyeti diğer ürünlere oranla daha uygundur. Birim metre kare andezit duvar taşı fiyatı00 Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır. Bu fiyatlara katma değer vergisi,nakliye ve işçilik ücretleri dahil değildir. Bu ürün ebatları on beş ve yirmi santimetre genişlikte olup kalınlıkları değişkendir. Uygulaması ve ürün temini direk Erku Madencilik A.Ş olarak üstlenmekteyiz. Daha kapsamlı bilgiler için hemen bizleri arayınız. Bir çok ürün ve ürün numunesi için hemen fabrikamızı arayınız.

Andezit Duvar Taşı Fiyatları & Uygulama Yöntemleri

Cephe kaplamasında kullanımı yapılan ürünlerin özellikleri ve aranan özellikler genelde aynıdır. En çok aranan özellik ise doğal koşullara dayanımının yüksek olması ve zamanla deforme olmamasıdır. Bu noktada insanlar doğal ürünleri kullanmaya başlamaktadır. Bu ürünlerin başında andezit taşı gelmektedir. Ham maddesi doğal taşlar olan ürünler güneş ve diğer doğal etkenlerden etkilenmemektedir. Bundan dolayı bir çok yapıda kullanımı yapılmaktadır. Diğer cephe kaplama malzemelerine oranla andezit duvar taşı fiyatları oldukça uygun ve daha sağlamdır. Bundan dolayı bir çok yapıda kullanımı yapılmaktadır. Fabrikamız yurt içi ve yurt dışında bir çok önemli yapıya uygulamalarda bulunmuştur. Sizlerde yapılarınıza değer katmak ve doğru uygulamalar yapmak için bizleri hemen arayınız.