ANDEZİT KUMLAMA TAŞI FİYATI

Yapılarda kullanımı yapılan ürünler işlevlerine göre farklı alanlarda kullanılmaktadır. Ürünlerin işlevleri kullanım alanlarını belirlemektedir. Bundan dolayı ham olarak üretimi yapılan bir çok ürüne işlev doğrultusunda farklı uygulamalar yapılmaktadır. Doğal bir maden olarak karşımıza çıkan andezit ise farklı ebatlarda ve boyutlarda üretimi yapılarak istenen bölgelere sevk edilmektedir. yapılarda kullanılmak üzere üretimi yapılan ürünler kullanım alanına ve üzerine uygulanacak basıncın büyüklüğüne göre boyutları belirlenmektedir. Bundan dolayı siparişi verilecek andezit taşı ölçüleri mutlaka deneyimli ustalar tarafından verilmesi gerekmektedir. Doğru miktarda ve ebatlarda verilen ürünler uygulamada ve sonrasında kullanıcıya büyük avantajlar sağlamaktadır. Bundan dolayı fabrikamız bir çok işi anahtar teslimi yapmaktadır. Bu noktada müşterilerimize neler yapılacağı ve metrajları tam ve eskizsiz çıkarılır. Sonrasında andezit kumlama taşı fiyatları teklif halinde müşterimize verilmektedir. Anlaşma sonrasında istenen alanlarda çalışmalar yapılmaktadır. Yazımızda ürünler hakkında detaylı bilgileri paylaşacağız.

Andezit Kumlama Taşı Fiyatı & Üretimi

Doğal blokların doğadan ham halleriyle çıkarılması sonucunda ham madde ihtiyacı giderilir. Ham madde ihtiyacını karşılaması üretim aşamasında oldukça büyük öneme sahiptir. Çünkü ham madde ne kadar verimli olursa üretimde o kadar verimli olacaktır. Bloklar halinde çıkarılan doğal taşlar kesilmek amacıyla fabrikalarımıza sevk edilmektedir. Bu sevk aşamasında gerekli güvenlik önlemlerinin alınması hayati öneme sahiptir. Bu aşamada blokların kalitesi hem ürün kalitesini hem de andezit kumlama taşı fiyatları etkilemektedir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken ürünlerin ebatlarıdır. Çünkü ham bloklar dikey ve yatay eksende kesim işlemi yapmaya programlanmıştır. Dikey yönde kesen bıçak ürünün enini ayarlarken yatayda kesen bıçak ise ürün kalınlığını etkilemektedir. Bu şekilde bıçaklar sıfır hata payı ile kesim yapmaktadır. Bu şekilde andezit kumlamalı taş plağı üretilmektedir. Bu plaklar daha mat ve pürüzlü yapıda olması istemesi durumunda kumlama işlemi yapılmaktadır. Kumlama işlemi ürüne doğal antik görünüm kazandırmaktadır. Bu görünüm sayesinde ürünler cephelerde ve yer kaplamalarında güvenle kullanılmaktadır. Plaklar halinde üretimi yapılan ürünler düzenli dizilerek paletler üzerinde kumlama makinesinin yanına getirilmektedir. Ham halinde kesimi yapılan plaklar öncelikle iki personelimizin yardımıyla bant sistemli makineye koyulmaktadır. Bu işlem ek bir maliyet getirmektedir. Bundan dolayı andezit kumlama taşı fiyatı artmaya başlayacaktır. Ancak bu fiyat maliyeti diğer tüm ürünlere oranla kısıtlı ve daha düşük olacaktır. Bundan dolayı bu ürünün tercih edilmesi artmaktadır. Ham plaklar bantlı sisteme bırakılarak bant üstünde demir bilyeler yardımıyla işleme işlemi yapılmaktadır. Bu işlem yardımıyla ürünler istenen kalibrede istenen biçimde işlenir. Bu şekilde ortalama maliyetler ışığında andezit kumlama taşı fiyatı ortaya çıkmaktadır. işleme yapılan ürünler paletlere düzenli bir şekilde dizilmektedir. Bu işlem sonrasında ürünler birbiriyle kilitlenerek sarılmaya başlanır. Bu işlem sonrasında sarılana ve düzenli bir şekilde dizilen ürünler stok alanına gönderilmeden önce çelik çember ile bağlanmaktadır. Bu işlem sonrasında ürünler sevk edilme hazır bir şekilde bekletilmektedir. Bağlama ve sarılma maliyetleri fabrikamız tarafından karşılanmakta ve andezit kumlama taşı fiyatı etkisi sınırlı tutulmaktadır. Ürünlerin uygulama alanı ve ebatlarını yazımızın diğer başlığında ele alacağız.

Andezit Kumlama Taşı Fiyatı & Uygulama Alanları

Plaklar halinde paletlere dizilerek sevk edilen ürünler şantiye sahasında tek ve uygulama alanına en yakın yere indirilmektedir. Bu indirme işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli şey paletleri tek noktadan ve tek eksende indirmek kaldırmaktır. Siparişi verilen ürünlerin ebatları andezit kumlama taşı fiyatı ve uygulama maliyetlerini etkilemektedir. Yer ve cephe kaplamalarında kullanımı yapılan ürünün ebatları uygulama alanına göre farklılık göstermektedir. Yanlış ebatları yanlış alanlarda kullanılmasında hatalar ortaya çıkmaktadır. Cephe kaplamasında üç santimetre kalınlık yeterli olurken yer döşemesinde minimum üç santimetre olması gerekmektedir. Bunun gibi bir çok detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar ışığında uygulama yapılması andezit kumlama taşı fiyatları konusunda müşterilere kolaylık sağlayacaktır. Bu kapsamda yapılması gereken en önemli durum fabrikalarımız ile iletişime geçmektir. Doğru tercihler uzun vadede sizlere avantaj olarak geri dönecektir. Daha kapsamlı bilgiler için hemen bizleri arayabilirsiniz.