ANDEZİT MUCARTALI TAŞ FİYATLARI

Bir çok yapıda kullanımı yapılan yapı malzemeleri vardır. Bu malzemeler kullanım alanına göre farklı ürünler tercih edilebilir. Dış mekanlarda ve iç mekanlarda kullanımı yapılan ürünler genelde birbirinden farklı olarak tercih edilmektedir. Bunun nedeni ürünlerin farklı işlevlere sahip olması gösterilmektedir. Bu bağlamda dayanım ve zor koşullara dayanımı göz önüne getirildiğinde andezit dış mekanlarda kullanımı sıklıkla yapılan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğal taş genelde duvar kaplamasında dekoratif olarak kullanımı yapılmakta olup zemin kaplamasında ise dayanımı sayesinde büyük ilgi toplamaktadır. Kullanımı yapılan andezit taşı farklı işlevlerde kullanımı yapılmaktadır. Bu işlevlerin ihtiyaçlarına göre üzerine işlemeler yapılmaktadır. Bu işlemeler istenilen ölçülerde ve miktarda yapılmaktadır. Yapılan işlemeler genelde mucartalama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işlem düz plakların pürüzlü yapıya sahip olmasını anlamına gelmesidir. Bu işlemin neden yapıldığı ve dekoratif anlamda neler kazandırdığını yazımızın diğer bölümlerinde inceleyeceğiz. Bu işlem sonrası maliyetleri artacaktır bu ise andezit mucartalı kaplama taş fiyatı maliyetlerini artırmaktadır. Mucartalı ürünleri ve detayları yazımızda incelemeye başlayalım.

Andezit Mucartalı Kaplama Taş Fiyatı & Üretimi

Ham maddesi bloklar halinde doğal taş olarak çıkarılan ürünün kesimi ve blok secimi oldukça büyük öneme sahiptir. Bu kapsamda maliyetleri minimuma indirmek ve müşterilerimize uygun fiyatlar sunabilmek için bütün detayları inceliyoruz. Bu şekilde en uygun andezit mucartalı kaplama taşı fiyatları oluşturarak sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu şekilde kaliteli ürünleri uygun fiyatlara müşterilerimize sunmaktayız. Öncelikle blok seçimi bu gibi ürünlerin üretiminde mutlaka uzun boylu ve yükseklik olarak orta olması gerekmektedir. Bunun nedeni mucartalama işleminde uzun boyların avantaj sağlamasıdır. Plaklar halinde üretilen ürünler öncelikle boyları kesinlikle kesilmemelidir. Bunun nedeni işlem sonrası yapılmasıdır.  Bu şekilde ürünlerin üretiminde kayıplar azalacağı gibi andezit mucartalı kaplama taşı fiyatı kapsamında büyük avantaj sağlanmış olacaktır. Mucartalama işlemi bantlı sistemde tepsi dişlilerin plakların yapısında irili ufaklı delikler oluşturması anlamına gelmektedir. Bu bantlı sistemin çalışması sırasında iki deneyimli personelimiz görevlidir. Öncelikle serbest boylarda kesilen plaklar bantlı sisteme giriş bölümünden konulmaktadır. Bu şekilde bantlı sisteme giriş yapan ham andezit taşı sivri uçlu dişler ile ezilmektedir. Bu işlem sırasında başlıkların malzemeye çok bastırılmaması gerekmektedir. Aksi durumda fazla ezilme meydana gelecek olup ham ürünlerde kırılmaya neden olacaktır. Bu durum üründe kayıplara ve maliyetlerde artmalara neden olacaktır. Bundan dolayı andezit mucartalı kaplama taşı fiyatları artmaya başlayacaktır. Bunun önüne geçilmesi için özen ile dikkat edilmesi gerekmektedir. Bantlı sistemin sonunda işlemeli ürün çıkmaktadır bu ürün istenen boylarda baş kesme makinesinde kesilerek ihtiyaç duyulan ölçüye getirilmektedir. Bu şekilde ürün kaybı ve maliyet artışı yaşanmamış olacaktır. Bu şekilde üretimi yapılan andezit mucartalı kaplama taşı istenilen bölgelerde istenilen uygulama ile uygulanamaya hazır olarak üretilir. Üretimi yapılan ürünler cephe kaplamasında,iç mekanlarda duvar kaplaması veya dış mekanlarda döşeme kaplaması yapıldığı gibi merdiven uygulamalarında kullanımı yapılmaktadır. bu işlem sonrasında kaymaz yapıdaki andezit pürüzlü bir hal alarak hem dekoratif bir özellik kazanmış olup kaymaz tam yapıya sahip olacaktır. Daha kapsamlı bilgileri yazımızın diğer bölümünden öğrenebilir veya bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Andezit Kaplama Taşı Fiyatları & Uygulama Alanları

Plaklar halinde ham büyük bloklardan üretimi yapılan ürünün kullanım alanları oldukça fazladır. Öncelikle üretimi yapılan ürünün avantajlarını bilmek gerekmektedir. Bu şekilde ürünün uygulaması ve uygulama alanı anlamış olunacaktır. Öncelikle iyi bir yalıtım malzemesi olan cephe kaplamalarında kullanım için oldukça elverişlidir. Dış cephe kaplamasında mekanik ve çimento katkılı harç ile uygulanmaktadır. Bu şekilde yapıya ısı yalıtım özelliği sağlamaktadır. Bunun yanında cepheye dış darbelerden koruyan ürün atmosfer koşullarında geç kirlenmektedir. Bu şekilde andezit mucartalı kaplama taşı yapıya büyük avantajlar sağlamaktadır. Güneş ve diğer tüm doğa olaylarına karşı dayanım sağlayan ürün kolay temizlenir ve kesinlikle deforme olmaz. Bu şekilde tüm koşullara meydan okumaktadır. Dekoratif anlamda yapıya ağırlık ve büyük görsel avantaj sağlamaktadır. Bu ise kullanıcısının görsel zevkine hitap etmesini sağlamaktadır. Kullanılan andezit mucartalı taş fiyatları ise diğer tüm cephe kaplamalarına göre daha uygun fiyatlara mal edilecek olup avantajları ise kullanıcıya büyük kolaylık sağlayacaktır. Dış ortamda zemin kaplamasında kullanılan ürünlerde aranan özelliklerin başında kaymaz olmasının yanında deforme olmaması,erken bozulmaması ve hep aynı düzlemde kalması aranmaktadır. Yayaların kullanımını yaptığı dış ortamlarda ürünlerin birleşim noktası oldukça büyük öneme sahiptir. Genelde bu bölgelere takılarak düşen insanlarda yaralanmalar meydana gelmektedir. Ancak andezit mucartalı kaplama taşı hep aynı düzlemde kalarak diş bırakmamaktadır. Bu şekilde takılmaya bağlı düşmeler yaşanmamaktadır. Diğer taraftan bir çok malzeme dış ortam koşullarından etkilenmektedir. Erken deforme olmakta veya dağılmaktadır. Bunların aksine doğal yapısıyla bozulmayan ürün kesinlikle maliyetleriyle ve ömrüyle rakiplerinin önüne geçmektedir. Kullanılan andezit mucartalı taş fiyatları en yakın rakibinden daha uygun fiyata daha fazla uzun ömür sunmaktadır. Bu avantajları göz önüne alındığında ürünün kullanım alanları ve müşterilerin kullanmasının nedenleri ortaya çıkmaktadır. Daha kapsamlı bilgiler ve fiyat analizi  için hemen bizleri arayınız.