ANDEZİT TAŞI
19 Mayıs 2020
ANDEZİT
4 Haziran 2020

ANDEZİT TAŞI FİYATLARI

Yapı malzemesi olarak kullanımı yapılan bir çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin ham maddeleri ve buna bağlı olarak üretimi yapılan bir çok ebatlı ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin büyüklüğü ve kullanım alanları ham maddesinin özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda iç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere iki grupta incelemenin doğru olacağı görülmektedir. Yazımızda üretimini yaptığımız andezit hakkında bilgiler paylaşarak malzemeyi tanımaya başlayacağız. Dış mekanlarda kullanımı yapılan ürünleri inceleme fırsatı bulduğumuzda genelde dayanım yani yapı malzemesinin direnç katsayısı ortaya çıkmaktadır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda dış ortamda kullanımı yapılan ürünlerin çoğu doğal yapıdaki ürünler olduğu karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda sıklıkla kullanımı yapılan ürün andezit taşı olduğunu görmekteyiz. Bu ürünün sıklıkla kullanımı yapılmasının nedenleri ve ham maddesini incelemek bizlere ürünleri anlamayı sağlamaktadır. Doğal maden olmasından dolayı ürünler doğadan iş makineleri yardımıyla çıkarılmaktadır. Çıkarılması ve işlenmesine kadar geçen sürede belli maliyetler ortaya çıkmaktadır. Bu maliyetler ışığında andezit taşı fiyatları oluşmaktadır. Yazımızda bu fiyatları ve maliyetleri inceleme fırsatı bulacağız. Öncelikle yazımızda ham madde analizi yapmaya başlayalım. Daha kapsamlı bilgiler için hemen bizleri arayınız.

Andezit Taşı Fiyatları & Ham Madde Etkisi

Bir malzemeyi anlamak için onun ham maddesini incelemenin gerektiğini görmekteyiz. Öncelikle ham maddenin ürünü oluşturduğunu bilmek gerekmektedir. Bundan dolayı öncelikli işimiz blokları incelemek olmalıdır. Bloklar yer altı lavlarının yer kabuğunun hareketlerine bağlı olarak gün yüzüne çıkması sonucunda oluşmaktadır. Bu lavlar milyonlarca yıl soğumaya tabi tutularak taşlaşması sağlanmaktadır. Bu taşlaşma sonucunda ham madde karşımıza çıkmaktadır. Bloklar halinde tek parça karşımıza çıkan ürün için çıkarma maliyeti oldukça yüksek olmaktadır. Bu ise andezit taşı fiyatları olumsuz yönde etkilemektedir. Bu büyük sorunu yine doğa kendi içinde çözmektedir. Bu sorunu yine yer kabuğunun hareketine bağlı olarak oluşan depremler ortadan kaldırmaktadır. Depremler sırasında sarsıntıya tabi tutulan bloklar parçalanmaktadır. Bu sayede kolayca çıkarılabilecek büyüklüğe gelmektedir. Bu şekilde küçülen bloklar iş makineleri yardımıyla çıkarılmaya başlanmaktadır. Blokların kalitesi ve üretime el verişli olması maliyetleri büyük oranda etkilemektedir. Bu kapsamda madenlerin maden sahasının düzenli kullanımı andezit taşı fiyatı konusunda üreticiye büyük avantaj sağlamaktadır. Bu kapsamda üç farklı bölgede bulunan maden sahalarımız farklı cinste ham maddeler çıkararak müşterilerimize hizmet vermektedir. Ham madde el verişli olması üretim süresi ve üretimi yapılan ürünün kalitesini önemli ölçüde etkilemektedir. Bundan dolayı ham maddenin sınıflandırılması ve istenen ürünün ebatlarına göre kesim yapılması oldukça büyük öneme sahiptir.

Öncelikle maden sahasının işleyişini düzenli olarak ayarlamak gerekmektedir. Üretimi yapılacak her ürünün kendine özgü özellikleri vardır. Bu özelliklere göre ham blok seçilmesi gerekmektedir. Seçimi yapılan bloklar kesim sonrası ürünün özelliğine göre kesimleri yapılmaya başlamaktadır. Bu şekilde ham blok israfı minimuma indirilerek andezit taşı fiyatları minimumda tutulması sağlanmaktadır. Kesim işlemi yapılacak ürünün ebatları eğer bir kaplama taşı ise öncelikle yapılması gereken bloğun yüksek boyunun ise kısa seçilmesi gerekmektedir. Ancak aksi durumda bu ürün merdiven kaplaması olacak basamak taşı ise ham bloğun uzun ve yüksekliği az olması gerekmektedir. Bu seçimlerin doğru yapılması üretim aşamasında büyük kolaylık sağlayacağı gibi üretim hızında artmaya neden olacaktır. Bu şekilde kısa sürede çok malzeme üretimi yapılmış olacak ve ham madde israfı minimuma indirilmiş olacaktır. Bu şekilde andezit fiyatları dip seviyelerde kalması sağlanacaktır. Bu şekilde kaliteli malzeme uygun fiyatlara müşterilerimiz ile buluşturulmuş olacaktır. Bu şekilde kaliteli ürünler uygun fiyatlara müşterilerimiz ile buluşturulmuş olacaktır. Yılların tecrübesiyle üretim yapan fabrikalarımız ve ekip arkadaşlarımız müşteri memnuniyetini ön planda tutarak üretim yapmaya devam etmektedir. İhtiyacınız olan alanlarda uygun ebatlarda ürünleri tercih ederek kaliteli ürünleri ustalıkla uygulama yapmaya devam ediyoruz. Uygun andezit taşı fiyatları için hemen bizleri arayabilirsiniz. Kapsamlı bilgiler için hemen bizleri arayınız.

Andezit Taşı Fiyatları & Üretimi

Maden sahalarının önemini diğer bölümlerde anlattığımız gibi bu bölümde ise ihtiyaç duyulan ürünlerin ne şekilde üretildiğini inceleyeceğiz. Öncelikle üretimi yapılacak ürünün hangi bölümde kullanılacağı büyük öneme sahiptir. Bir duvar kaplamasıyla basamak kaplaması aynı işlemelere ve ebatlara sahip değildir. Her bir ürünün uygulama ve sipariş aşamasında birimleri birbirinden farklı olmaktadır. Kullanımı yapılacak basamak taşı metre tül olarak ölçülürken duvar kaplaması metre kare olarak fiyatlandırılır. Bu şekilde andezit taşı fiyatları teklif şeklinde sizlere sunulmaktadır. Yazımızın diğer bölümünde ürünlerin nasıl sipariş verilmesi gerektiği ve üretim şekillerini inceleyelim.

  • Basamak taşı bilgileri; ham bloklardan üretimi yapılan her andezit taşı gibi basamak taşı üretimi ham şekilsiz bloklardan üretilir. Bu bloklar genelde uzun ve alçak olarak tercih edilir. plaklar halinde üretimi yapılan basamak taşı genelde standart boylarda tercih edilmektedir. Bu isteğin avantajları kadar dezavantajları bulunmaktadır. Avantajları ve dezavantajlarını inceleme fırsatı bulduğumuzda boyların standart olması uygulamada büyük kazanç sağlamaktadır. Ancak uygulamada derz aralıkları aynı olması durumunda zamanla ortak hareket etmesine neden olmaktadır. Bu ise malzeme kaybına neden olmaktadır. Merdiven taşı üretiminde standart boyda olması veya serbest boyda olması fiyat farklılığına neden olmaktadır. Boy uzunluğu andezit taşı fiyatları konusunda fabrikamızı etkilememektedir. Bu kapsamda üretimi yapılan basamak taşlarına isteğe bağlı olarak profil veya pah işlemi yapılmaktadır. Bu işlemlerin dışında istenilmesi durumunda silim,cila ve kumlama işlemleri yapılmaktadır.
  • Zemin kaplama bilgileri; bu ürün üretiminde genelde serbest boy ürünler kullanımı yapılmaktadır. Bu kullanımla beraber malzeme israfı ortadan kalkmaktadır. Önemli olan malzeme ölçülerinin belli standartlarda olmasıdır. Kaplama malzemelerinde genelde üç ve dört santimetre kalınlık ideal olarak görülmektedir. Ancak fabrikamızın üretimini ve uygulamasını yaptığı T.B.M.M binasının restorasyonu işinde ise kalınlık on santimetre kadar çıkmaktadır. Bu kalınlıkta ürün kullanımı ham madde kullanımını artırdığı gibi andezit taşı fiyatları artmasına neden olmaktadır. Bu kapsamda kapsamlı ürün ve uygulama fiyatları için hemen bizleri arayınız.
  • Duvar kaplama bilgileri; bu ürünlerin üretimi genelde diğer ürünler gibi plaklar halinde yapılmaktadır. Üretimi yapılan ürünlerde genelde üç santimetre kalınlık tercih edilmektedir. Diğer taraftan uygulamada mekanik ve çimento katkılı harç ile uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamaların mekanik olanda kesinlikle üç santimetre kalınlık kullanılması gerekmektedir. Ancak diğer uygulama olan çimento katkılı harç ile olanda iki ve üzerinde kalınlık kullanımı yapılmaktadır. Kalınlık ve genişlik andezit fiyatları konusunda etkiye sahiptir. Genelde otuz santimetre genişlik ideal olarak görülmekte olup uygulamaların hemen hepsinde kullanılır.
  • Özel işleme işlerin bilgileri; bloklardan plaklar halinde üretimi yapılan ürünlerin üzerine istenen farklı özelliklerde desenler vardır. Kamusal alanlarda veya özel mülkiyet olarak geçen bölgelerde çeşme,mezarlık veya saat kulesi gibi özel eserlerin üretimi yapılmaktadır. Bu eserlerin üretiminde genelde andezit bloklardan üretilen plaklar kullanılmaktadır. Bu eserler genelde el işlemesi olarak tasarlanmaktadır. Fabrikamızda yılların deneyimi ile ustalarımız istenen desenleri ham taşlar ile buluşturarak eserler ortaya koymaktadır. Ancak gelişen teknoloji sayesinde işleme makinelerimizde işleme işlemini yapmaktadır. Bu ürünlerin fiyatlandırması diğer andezit taşı fiyatları gibi yapılmamaktadır. Genelde anahtar teslimi ve adet olarak fiyatlandırılır. Daha kapsamlı bilgiler için bizleri hemen arayınız.

Andezit Taşı Fiyatları & Sevkiyatı

Plaklar halinde üretimi yapılan ürünler şantiye sahalarına taşınması gerekmektedir. Bu sevkiyatı güvenli ve uygun fiyatlara mal edilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda üretilen ürünler paletlere belli nizamda dizilmesi gerekmektedir. Düzgün ve belli nizamda dizilen plaklar malzeme kaybını engellemekte bu ise andezit taşı fiyatları konusunda bizlere avantaj sağlamaktadır. Paletlere dizilen ürünler öncelikle şeffaf streç ile sarılmaktadır. Bu işleminde sonunda plaklar kirlenmekte ve yolculuk sırasında dağılmaktan kurtulmaktadır. Son olarak ürünler çelik çember ile bağlanarak güvenli sevkiyatı sağlanmaktadır. Bu işlemler andezit fiyatları etkilememektedir. Sarılıp ve bağlanan ürünler sevkiyat için taşıyıcılara yüklenerek sevk edilir. Sevki yapılan ürünler şantiye sahasında forkliftler ile indirilerek uygulaması yapılmaktadır. Daha kapsamlı bilgiler ve detaylar için hemen bizleri arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir